Kolejni sprawcy zaśmiecenia ukarani.

W ostatnim czasie strażnicy miejscy dużą wagę przykładają do wykroczeń związanych z zaśmiecaniem miejsc publicznych. Wszyscy chcemy aby w naszej okolicy było czysto i estetycznie. Niestety wciąż znajdują się osoby, które cudzym kosztem usiłują pozbyć się odpadów.

W dniu 21 maja 2022 r. udało ustalić się sprawcę podrzucenia odpadów poremontowych w okolice boksu śmietnikowego przy ul. Piaskowej 47. Sprawcą okazała się mieszkanka jednego z okolicznych szeregowców. Ukarana została mandatem karnym w wysokości 300 złotych.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w dniu 25 maja 2022 r. W okolicy działek na ulicy J.Kasprowicza nieznana osoba podrzuciła starą kuchenkę gazową. Dzięki działaniom strażników udało się ustalić sprawcę wykroczenia. I tym razem okazał się nim jeden z mieszkańców okolicznego osiedla. Za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem w wysokości 500 złotych.

W obu przypadkach w ustaleniu sprawców pomógł przegląd okolicznych kamer, zarówno należących do instytucji publicznych jak i podmiotów prywatnych.

Równocześnie apelujemy, aby w przypadku zauważenia osób wyrzucających odpady w miejscu do tego nieprzeznaczonym jak najszybciej powiadomić straż miejską (tel. 986 lub 91 317 62 72). Nie zaszkodzi również zrobienie zdjęcia lub zapisanie numerów rejestracyjnych pojazdu. Wszyscy dbajmy o czystość wokół nas.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.