Bezpieczne Ferie 2019

W dniach 28 i 29 stycznia 2019 r. zrealizowaliśmy blok tematyczny „Bezpieczne Ferie” związany z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży. Program zrealizowano w formie spotkań i prelekcji. W ich trakcie przeprowadzono spotkania we wszystkich świetlicach rad osiedli, w świetlicach Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Policach, na terenie sołectw Tanowo i Niekłończyca, w bibliotekach oraz w świetlicach szkół podstawowych na terenie miasta.

Program edukacyjny prowadzony był we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Policach oraz Komendą Powiatową Policji.  Poruszana była tematyka bezpiecznego zachowania na śniegu i lodzie. Ponadto przypomniano podstawy pierwszej pomocy. Na wszystkich spotkaniach rozdawano elementy odblaskowe, książeczki edukacyjne „Zima” oraz karty ICE.

Ponadto w dniu 1 lutego 2019 r. ten sam blok tematyczny  przeprowadzono w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach. Spotkanie z dziećmi i młodzieżą przeprowadzone zostało wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, Komendą Powiatową Policji, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej oraz ze Starostwem Powiatowym.

Dzieciom rozdano elementy odblaskowe. Zaprezentowano dwa filmy edukacyjne związane z bezpieczeństwem na drodze oraz film o tematyce związanej z dopalaczami.

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.